Dobra drukarka atramentowa

Drukarka atramentowa – wydrukuj własne zdjęcia!

Każdy z nas lubi wracać do wspomnień fantastycznych wakacji, czy też ważnych chwil w życiu, które zostały uchwycone na fotografii. Jeszcze do niedawna, w celu wywołania zdjęcia, należało się udać do fotografa i zapłacić za to spore pieniądze. Teraz wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt i drukowanie zdjęć nie przysparza najmniejszego problemu. Jedną z opcji jest drukarka atramentowa, która nadaje się do użytku nie tylko w domu, ale i w małych przedsiębiorstwach. Drukarka atramentowa wyposażona jest w cztery tusze, przy czym mały toner wystarcza na wydruk około 250 stron. Kolejną zaletą jest to, że drukarka atramentowa, nie należy do drogich sprzętów, zatem nie musisz się martwić, że Cię na nią nie stać. Statystycznie urządzenie tego typu kosztuje około 150 złotych. Kosz tonera to z kolei kwota w granicach 50 złotych. Natomiast, aby wydrukować zdjęcia satysfakcjonującej jakości trzeba zainwestować w odpowiedni papier do drukarki. Niektórzy umieszczają w antyramach zdjęcia wydrukowane na standardowym papierze, jednak nie mają one połysku i często wydruk nie cieszy oka, z uwagi na słabą jego jakość. Można zatem zakupić papier do drukarki z połyskiem, często występujący po nazwą „papier foto”. Wybierając papier do drukarki należy zwrócić uwagę na takie parametry jak jego gramatura, powłoka, format, gradacja (kontrast), gładkość, rzadko podawany odczyn, a także jasność, z uwagi na to, że niektóre papiery mają szary odcień. Warto też zwrócić uwagę na rozdzielczość drukarki.
Drukowanie zdjęć wymaga jeszcze jednej czynności, jaką jest przygotowanie zdjęcia. Bardzo istotne jest to, aby zdjęcie zapisane było w odpowiednim formacie, ponieważ przekłada się to na końcowy efekt wydruku. Przygotowując fotografię warto skorzystać ze specjalnych programów do obróbki, za pomocą których można zmienić kontrast, układ i oświetlenie naszego zdjęcia.
Drukarka atramentowa to nieduża inwestycja, która może przydać się w codziennych sytuacjach, oraz pomóc nam w przygotowaniu pięknego albumu, dla naszego użytku, bądź w formie prezentu. Zakupu tego typu drukarki, jak i papieru i tonerów możesz dokonać w internecie. Pod każdym modelem urządzenia znajdziesz opis jego parametrów. Możesz też udać się do sklepu ze sprzętem elektronicznym, w którym profesjonalny doradca podpowie Ci, która drukarka atramentowa spełnia Twoje oczekiwania.

About the Author

Fotoblant