Grzyby trujące

0
7066

Nie istnieje żaden prosty i niezawodny sposób na rozpoznanie, który grzyb jest trujący, a który jadalny. Nie są prawdą rozpowszechnione wśród niektórych grzybiarzy przekonania, że wszystkie grzyby trujące są niesmaczne, gorzkie, lub mają nieprzyjemny zapach. Ok. 90% śmiertelnych zatruć grzybami w Polsce powodują 2 gatunki muchomorów – sromotnikowy i jadowity. Prócz nich jest jeszcze wiele gatunków grzybów powodujących śmiertelne zatrucia, oraz jeszcze liczniejsza grupa grzybów lżej trujących. Obejrzyjcie!

  • Grzyby trująceGrzegorz Jakubowski napisał Niektóre z tych grzybów to mają dosyć dziwne kształty. Nawet nie wiedziałem, że są grzyby o różnych rozmaitych kształtach i kolorach.

  • Grzyby trująceJarek Jezierny napisał oj trujace ale jakie kolorowe az sie patrzec chce i zbierac

  • Grzyby trująceMonika Białk napisał Dużo tych grzyb jest trujących.Ale dobrze wiedzieć jakie są trujące .

  • Grzyby trująceMaksymilian Sołtan napisał To są zdjęcia wybranych grzybów które wyglądają niecodzienie ale nie wszystkie z tych grzybów jest trujących. Jest dużo stron opowiadających o dziwnych grzybach. Ten ostatni grzyb nie jest trujący i jest spotykany w polsce. Ten artykuł jest niedopracowany (jest tu więcej błędów niż tylko ten jeden grzyb XD )