Tęsknię za moim psem bardziej, niż za Tobą

1
1958

Pierwszy pies, jakiego kiedykolwiek miałam i umiłowałam, zmarł w zeszłym roku. I to złamało mi serce bardziej, niż cokolwiek wcześniej. Dla niektórych może się to wydawać głupie. To może brzmieć jak przesada, ale zaufaj mi – nie jest.
Dostaliśmy mojego psa, Coal, kiedy miałam osiem lat. Pamiętam, jak podnosiłam go w zimnym listopadowym powietrzu i wiedziałam, że to on. Drżał na śniegu i patrzył na nas z nadzieją, pięknymi oczami i bum – zakochałam się.
Nigdy nie byłam tego pewna przy tobie. Ale psa byłam pewna.
Coal codziennie witał mnie przy drzwiach. Powitał mnie nawet przy drzwiach swojego ostatniego dnia na tej ziemi. Dał mi prezenty, najprawdopodobniej but lub piłkę, którą znalazł zakopany na podwórku. Zakręcił mną, jego mały ogon merdał wokół mnie, jak mały taniec, który opanował jako szczeniak.

Był moim partnerem w taki sposób, w jaki ty nigdy nie byłeś.

Nigdy mnie nie porzucił, nawet gdy zignorowałam jego krzyki. Przywitał mnie z takim samym entuzjazmem każdego ranka i nocy. Nie obchodziło go, czy spieprzyłam coś w szkole tego dnia, czy też walczyłam z moją siostrą. Nadal mnie kochał. Przez to wszystko.
Był moją pierwszą miłością. Patrzył na mnie jak na cały jego świat. Jakbyśmy byli bratnimi duszami, a wszystko, co kiedykolwiek zrobiłam dla niego, to go nakarmić, rzucić mu piłkę i przytulić.

Był po prostu psem, ale dla mnie był kimś więcej. Ponieważ kochał mnie w taki sposób, że ludzie rzadko się kochają. Ludzie trzymają urazy. Ludzie ignorują czerwone flagi. Ludzie są uparci. Ludzie nie mają współczucia i empatii. Ludzie są niecierpliwi. Ludzie nie wiedzą, jak mieć wieczną miłość. Ludzie tak naprawdę nie wiedzą, jak kochać. Nie tak jak psy.

Zawsze byłeś niepewny mnie. Ignorowałeś mnie przez większość czasu. Odmówiłeś komunikowania się ze mną. Łatwo przyszło ci mnie zostawić. Nigdy tak naprawdę nie wspierałeś moich celów i marzeń. I zostawiłeś mnie płaczącą przez wiele nocy.

Psy są inne. Psy są lepsze od ludzi. Ponieważ psy nie pozwalają ci się poddać i nigdy się nie poddają. Psy uwielbiają z całego serca i nigdy nie pozwalają mu umrzeć.
Tęsknię za nim. Tęsknię za nim co rano każdej nocy. Tęsknię za tym, jak bardzo był podekscytowany, gdy zobaczył moją twarz. Tęsknię za tym, jak szczęśliwy i zadowolony, że po prostu leży obok mnie. Tęsknię za tym, jak bardzo mnie kocha. I tęsknię za nim o wiele bardziej niż za tobą tęsknię.

Moja miłość do mojego psa była zawsze miłością.

Nigdy nie widziałam „na wieki”, kiedy patrzyłam na ciebie.